DIY serce ze sznurka

Jakiś czas temu pokazywałam na instagramie zdjęcie serca ze sznurka, które było poduszką na obrączki mojej klientki – Małgosi – zdjęcie TUTAJ. Dostałam dużo zapytań o nie, dlatego postanowiłam pokazać Wam w jak prosty sposób można zrobić je samemu. To może być właśnie ślubne serce, do którego przywiąże się obrączki, ale to może być też domowa dekoracja w marynarskim, bądź ekologicznym stylu, w zależności od rodzaju sznurka.

SONY DSC

Do wykonania serca potrzebuję:

- szablonu serca (ja mam moje serce wycięte w styrodurze, ale może to być też serce wycięte z grubego kartonu, lub drewna, sklejki, bądź kupić gotowe serce do decoupage’u w sklepach plastycznych – serce nie może być bardzo grube, ani za duże – moje serce ma grubość 1cm i średnicę około 10cm)
- sznurka (tym razem zdecydowałam się na ciemny, miękki sznurek, kupiony w Praktikerze)
- kleju „kropelka” w żelu
- taśmy dwustronnej
- wstążki do dekoracji (opcjonalnie)
- nożyczek

SONY DSC

1. Dobrze jest szablon obkleić taśmą dwustronną, by sznurek dobrze się go trzymał na całej długości. Ja okleiłam tylko brzegi.

2. Zaczynamy otaczać serce sznurkiem od środka i kontynuujemy kierując sznurek po przekątnej serca tak, jak na zdjęciach poniżej.

3. Co jakiś czas doklejaj sznurek do serca klejem, tak na wszelki wypadek.

4. Jak otoczysz sznurkiem całe serce możesz zakończyć pracę i schować końcówkę sznurka pod warstwą sznurka, przykelając ją klejem, lub też otaczać serce sznurkiem dalej – tworząc swój oryginalny wzór, np. kilka pasów po skosie, symetrycznie, lub nie :)

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Takie gotowe serce to świetny pomysł na wyeksponowanie obrączek (na zdjęciu w roli modela mój pierścionek z komunii, prezent od Babci), lub dekoracja okna, czy mieszkania. Życzę dobrej zabawy przy szybkim DIY!

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

 
 

2 Comments on DIY serce ze sznurka

 1. Ola
  Lipiec 23, 2014 at 8:34 am (3 lata ago)

  Super :) bardzo mi się podoba :)

  Odpowiedz
 2. KOLORowanka
  Lipiec 23, 2014 at 9:42 am (3 lata ago)

  piękne :D
  p.s. może powinnam zmierzyć swoje :D

  Odpowiedz

Leave a Reply