Domowy scrub kokosowy + etykieta

Chociaż ostatnio mam BARDZO mało wolnego czasu, to jednak zaglądam na blogi, robię sobie pinterestowe przerwy i zauważyłam, że od jakiegoś czasu domowe kosmetyki stały się bardzo popularne. Wcześniej myślałam, że nie ma to jak normalnie, jak Pan Bóg stworzył, kupione kosmetyki, ale po zastanowieniu się pomyślałam, że skoro mogę sama zrobić sobie kosmetyk, z moich ulubionych składników i zapachów, to czemu nie. Na pierwszy rzut poszedł scrub do ciała – z olejem kokosowym, wiórkami, cukrem trzcinowym i startą skórką z limonki. Uwielbiam zapach kokosowy, wiem też, że świetnie współgra z limonką. W dodatku przekonują mnie naturalne składniki i dosyć krótki termin ważności (2-3 miesiące).

Dlaczego o tym piszę? Bo to nie tylko wspaniały prezent dla nas, ale i…dla kogoś. Ręcznie robione prezenty zawsze są świetnym pomysłem. Była moda na dawanie w prezencie domowej roboty przetworów, pięknie zapakowanych ciasteczek. Taki kosmetyk, w ładnym słoiku, z odpowiednią etykietką i np. dołączoną drewnianą łyżeczką będzie świetnym prezentowym rozwiązaniem. Zgadzacie się?

A przepis?

- 1 szklanka oleju kokosowego (płynnego)
- 2 szklanki cukru trzcinowego
- 1 szklanka wiórków kokosowych
- skórka starta z 2 limonek

eforevent lifestyle blog homemade coconut body scrub kokosowy peeling domowy 1

Ponieważ olej kokosowy, trzymany wcześniej przeze mnie w lodówce, był stały, podgrzałam słoik w ciepłej wodzie, dzięki czemu olej stał się płynny. Dodałam do niego wszystkie składniki i dokładnie wymieszałam. Następnie przełożyłam scrub do słoika, przykleiłam moją etykietę, doczepiłam drewnianą łyżeczkę i..gotowe :)

Pamiętajcie,żeby olej nie był ciepły. Cukier łatwo rozpuszcza się w ciepłych płynach, a jednak nie chcemy, żeby zniknął.
Po przygotowaniu peelingu nie trzymajcie go w lodówce, bo kosmetyk zrobi się twardy jak kamień :) Słoik tak fajnie wygląda, że od razu można postawić na widoku w łazience (co też uczyniłam).

eforevent lifestyle blog homemade coconut body scrub kokosowy peeling domowy 2eforevent lifestyle blog homemade coconut body scrub kokosowy peeling domowy 3eforevent lifestyle blog homemade coconut body scrub kokosowy peeling domowy 5

Planując to DIY i ten post chciałam zaprojektować moją własną okrągłą etykietę – nie mogłam się zdecydować, więc zrobiłam 3 wariacje na ten sam temat- zamówiłam wydruk i cięcie (żeby były równe i okrągłe) TUTAJ. Teraz, z samoprzylepną etykietą, słoik ze scrubem wygląda bardzo profesjonalnie – przynajmniej lubię tak myśleć . Możecie wydrukować sobie taką samą, lub którąś z pozostałych. Plik do pobrania i druku w formacie A4 znajdziecie poniżej. Etykiety były projektowane dla „ikeowych” małych słoików i mają średnicę 8cm.

1

 

pobierz button

 
 

1 Comment on Domowy scrub kokosowy + etykieta

  1. Ola
    Wrzesień 23, 2014 at 12:44 pm (3 lata ago)

    Fantastyczny pomysł i wykonanie. Słoiki wyglądają przepięknie.Świetna propozycja na świąteczny prezent.:)
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Leave a Reply