Nowe życie poroża DIY

SONY DSC

Jakby mnie ktoś z zaskoczenia zapytał jaki styl we wnętrzach wyznaję, bez wahania odpowiedziałabym, że skandynawski of kors, w końcu IKEA to mój drugi dom. Lubię jednak dodać coś od siebie, przełamać te proste formy, minimalizm i drewno czymś moim, co mi przypadkiem przyjdzie do głowy. Stąd moje umiłowanie do DIY. Przeglądając miliony razy pinterest odkryłam, że bardzo podobają mi się we wnętrzach nawiązania do motywów etnicznych, trochę dziko, trochę indiańsko. Czyli wszystko na raz. Niezły cyrk. I na tym polu właśnie narodził się mój pomysł na zagospodarowanie ułamka kolekcji poroża, która wegetuje latami w piwnicy Bartka rodziców.

SONY DSC

Nie chciałam wykorzystywać stanu surowego, czyli poroża w naturalnych barwach, na brązowej deseczce w kształcie herbu, bo nie kojarzy się to wcale indiańsko, za to mocno retro (witamy PRL), a boazerii do kompletu nie mamy. Poroże – pomalowane na biało – nabrało po prostu stylu. Planuję wypróbować pomalowanie samych czubków rogów na złoto, czy też pobawić się z fluo kolorem, ale na ten moment cieszę się bielą. Mam dla rogów 2 zastosowania w moim domu. Pierwsze – wieszak na klucze (bardzo, bardzo się nam przydaje). Drugi – wieszak na biżuterię. Kurczę – taki mały koziołek, a tyle zastosowań.

Jeśli i Wy macie pochowane podobne relikty przeszłości i chcecie, tak jak ja, nadać im nowe życie, wystarczy pomalować poroże kilka razy akrylową farbą w sprayu. Niezbędnych będzie kilka warstw. Jeśli koziołki są przymocowane do deseczki – najlepiej oddzielić te dwie części, pomalować oddzielnie rogi, oddzielnie drewno i, jeśli taki ma być efekt, przed przymocowaniem do ściany – skleić je. Ja tak zrobiłam.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

 
 

2 Comments on Nowe życie poroża DIY

 1. Alexandra
  Maj 4, 2015 at 8:11 pm (2 lata ago)

  Też bez wahania odpowiedziałabym styl skandynawski! Do tego elementy indiańskie i etniczne też mnie kręcą :)

  Odpowiedz
 2. Kusterkowa
  Maj 4, 2015 at 8:26 pm (2 lata ago)

  Jaki fajny pomysł! :)
  Nigdy nie wpadłabym na to, żeby zrobić z poroża wieszak na klucze, a uważałam się za osobę kreatywną. No cóż!
  Ślicznie to wygląda.

  Odpowiedz

Leave a Reply