Tablica korkowa na lodówkę DIY

Jesień wcale nie kojarzy mi się z zimnem, choć nie powiem – zimno jest. Jesień kojarzy mi się z herbatą i fajnymi powrotami do domu, gdzie jest tak fajnie ciepło. Więcej czasu spędzam w domu, przychodzą mi do głowy różne sposoby na upiększanie mieszkania – czasem mam energię na realizację, czasem nie, ale najważniejsze, że główka pracuje. Z ciepłem kojarzy mi się drewno, grzane wino i korki, te od wina oczywiście. Jak wszyscy – mamy ich w domu masę – nie wyrzucamy, gromadzimy, ale ja zawsze miałam w tym jakiś plan. Takich „DIY’owych” materiałów po prostu się nie wyrzuca, mogą się przydać. Wpadłam na pomysł mobilnej tablicy korkowej na lodówkę. Mobilnej, różnokształtnej, dowolnej, w dodatku niezwykle prostej do wykonania. Jak każdy lubię regularnie coś zmieniać w swoim otoczeniu – to jest niezły sposób na niedużą ingerencję, ale całkiem przyjemny efekt :)

Do wykonania magnetycznej, korkowej tablicy potrzebne są oczywiście korki, a do tego taśma dwustronna i mata magnetyczna. Kroimy korki na plastry o grubości około 5mm. Doklejamy do nich taśmą dwustronną, a do taśmy kawałki maty magnetycznej i gotowe! Kawałki korka można pomalować. Warto wykorzystać wzory, którymi ozdabiane są czasem korki. Kółka przyczepiamy do lodówki – można wykorzystać korki jako typowe magnesy, albo przyczepiać do nich notatki/zdjęcia/listy zakupów pinezkami :)

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

 
 

6 Comments on Tablica korkowa na lodówkę DIY

 1. aga
  Październik 30, 2014 at 11:32 am (3 lata ago)

  Super pomysl.gdzie mozna kupić mate magnetyczna?

  Odpowiedz
  • E for Event
   Październik 30, 2014 at 12:47 pm (3 lata ago)

   Ja kupiłam na allegro :) maty w formacie A4

   Odpowiedz
 2. Ania
  Październik 31, 2014 at 9:17 am (3 lata ago)

  Czy użyta przez Panią mata, to „mata magnetyczna do wykrojników”? Coś takiego znalazłam na allegro..

  Odpowiedz
  • E for Event
   Październik 31, 2014 at 9:48 am (3 lata ago)

   Właśnie sprawdziłam i wygląda na to, że to to. Ja wprawdzie nie przypominam sobie kupowania maty do wykrojników, ale wygląd i format, a także cena się zgadzają, do tego są samoprzylepne, co jest dodatkowym plusem :) ja kupiłam bez tej opcji. moim zdaniem te maty się świetnie sprawdza do robienia ozdób lodówkowych. Pozdrawiam!!

   Odpowiedz
   • Ania
    Październik 31, 2014 at 9:59 am (3 lata ago)

    Dziękuję za info i pomysł:) zrobię na tej macie magnetyczne puzzle dla Córki:) Pozdrawiam Panią i Maleństwo:)

    Odpowiedz

Leave a Reply