Dlaczego warto zdecydować się na buty ślubne na słupku?

Dzień ślubu to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdej kobiety. Piękna, biała suknia jest marzeniem wielu kobiet, jednak aby stylizacja wyglądała naprawdę zjawiskowo potrzebne są również odpowiednio dobrane buty. Właściwie dopasowane, a przede wszystkim wygodne buty ślubne są niezwykle ważne dla pełnego komfortu podczas uroczystości, dlatego jedną z lepszych opcji jest wybór butów ślubnych na słupku.

Wysokość obcasa

Wybierając buty ślubne należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii, takich jak:

  • wysokość obcasa i rodzaj obcasa,
  • rodzaj noska,
  • a także rodzaj podeszwy.

Wysokość obcasa to jeden z najistotniejszych elementów, ponieważ to ona wpływa na to, czy panna młoda będzie czuła się komfortowo. Wybierając buty ślubne należy kierować się jedną, bardzo prostą zasadą – nigdy nie kupujemy butów ślubnych na obcasie wyższym niż ten, który nosimy na co dzień. Jeśli zdarza nam się zakładać czółenka z obcasem ok. 10 cm, to kupmy buty ślubne na obcasie o zbliżonej wysokości. Są jednak kobiety, które na co dzień noszą obuwie sportowe, te panie powinny wybrać bezpieczną wysokość obcasa – 4-6 cm. Takie obuwie spełnia dwie funkcje – podwyższa i wysmukla, a ponadto zapewnia komfort i wygodę. Na poziom komfortu wpływa także rodzaj obcasa. Najwygodniej będzie spędzić ten dzień w butach ślubnych na słupku, ponieważ szeroki obcas nie obciąży nadmiernie nóg i zadba o stabilizację.

buty ślubne na słupku

Rodzaj obcasa

Dobrze dopasowane obuwie to jeden z tych elementów ślubnego stroju, który zapewni nam komfort i dobry nastrój. W dniu ślubu jesteśmy wystarczająco zdenerwowani i przejęci, więc dodatkowy ciężar, związany z niewygodnymi szpilkami, jest zupełnie nie potrzebny i warto wcześniej zastanowić się nad jego wyeliminowaniem. Podejdź poważnie do kwestii zakupu butów ślubnych i dobrze się zastanów nad każdym elementem – a zwłaszcza nad obcasem. Jednym z bardzo ważnych elementów, oprócz wysokości obcasa, jest jego rodzaj. Panny młode bardzo często decydują się na buty z tak zwaną szpilką, ponieważ dzięki nim noga wydaje się dłuższa i smuklejsza. Wiele panien młodych unika butów na płaskiej podeszwie – mimo, że są one dużo wygodniejsze. Jeśli chcemy połączyć ze sobą wygodę i wymarzony wygląd to warto zdecydować się na zakup butów ślubnych na słupku. Tego rodzaju obuwie, dzięki szerszemu obcasowi, gwarantuje nie tylko łatwiejsze poruszanie się, ale także większą stabilność. Zakładając buty ślubne na słupku nie musimy rezygnować z optycznego wysmuklenia nóg, a jednocześnie możemy czuć się wygodnie i komfortowo.

Comments are closed.