Idealne buty na jesień

Jesień bywa piękna, słoneczna, ale często bywa też kapryśna. W naszym klimacie należy być przygotowanym na różne oblicza pogodowe tej zmiennej pory roku. Jak więc dobrać obuwie? Czy naprawdę musimy kupować kilka par butów aby móc je zmieniać zależnie od temperatury jesienią? Niekoniecznie.

Buty na jesień

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele modeli butów jesiennych, hitem ostatnich lat stały się botki jesienne. Cieńsze i nieocieplane – w przeciwieństwie do swoich zimowych odpowiedników, są idealnym obuwiem na czas przejściowy. Wysokie na tyle, żeby noga nie zmokła, delikatnie usztywniane w kostce, a jednocześnie mocno zabudowane idealnie ochronią stopy przed zimnem, wiatrem i deszczem. Jeśli wybierzemy model z naturalnej skóry, będziemy mieć pewność, że nasza stopa oddycha, a tym samym nie ulegnie przegrzaniu w cieplejszy dzień czy tez po wejściu do pomieszczenia. 

Wybór modelu

Producenci oferują bardzo wiele modeli jesiennych botków, od tych na całkowicie płaskiej podeszwie, modeli na koturnach, na obcasie, sznurowanych czy też stylizowanych na pantofle lub odwrotnie na buty wojskowe. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i upodobań. Również gama kolorystyczna jest bardzo ciekawa. Oprócz klasyki czyli czerni i brązu, mamy do wyboru całą paletę barw: intensywne czerwienie, słoneczne żółcienie, granaty czy tez piękne odcienie butelkowej zieleni. Wszystko po to aby przełamać jesienną szarość i jak najlepiej podkreślić charakter stylizacji a przede wszystkim właścicielki.

Comments are closed.