Jak wybrać dobrą szkołę prowadzącą kursy językowe online?

Wybierając kurs w tradycyjnej szkole językowej, przeważnie nie mamy problemów z określeniem, na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę. Jak jednak postępować, gdy interesują nas kursy językowe online?

Po pierwsze – doświadczenie w nauczaniu online

Kursy językowe online Edoo

Czy prowadzenie zajęć językowych online jest łatwiejsze niż prowadzenie klasycznego kursu? Tylko osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z takim zadaniem są w stanie zgodzić się z tym, że takie stwierdzenie jest prawdziwe. Kursy online bazują na nieco innych zasadach, nie jest jednak wcale powiedziane, że lektor może być nieprzygotowany do zajęć. Jeśli więc zależy nam na tym, aby opanować język obcy, zainteresujmy się tym, jakie są doświadczenia danej placówki w tym zakresie. Jeśli szkoła dopiero startuje z kursami w trybie zdalnym, może się okazać, że lektor będzie wyciągał lekcje z popełnionych przez siebie błędów. Niestety, będą to błędy popełnione naszym kosztem.

Po drugie – opinie

Promowanie kursów językowych online jako najlepszego sposobu na opanowanie języka to praktyka stosowana przez każdą szkołę językową. Nie zawsze deklaracje są jednak zgodne z faktami. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że będziemy uczestniczyć w zajęciach stojących na naprawdę wysokim poziomie, powinno zainteresować nas to, co sądzą na ich temat inni. Istnieje wiele miejsc dostarczających nam uwag na temat konkretnej szkoły, a nawet danego kursu online. Są to:
• strona szkoły językowej,
• media społecznościowe redagowane przez tą szkołę,
• znajomi, którzy już uczęszczali na podobne zajęcia.

Po trzecie – kadra

To, że kurs językowy jest prowadzony zdalnie nie oznacza wcale, że zajęcia może prowadzić przypadkowa osoba. Przed zapisaniem się na kurs warto więc sprawdzić, z jakich osób składa się kadra nauczycielska, jakie doświadczenie mają lektorzy i jakim wykształceniem mogą się pochwalić. Najlepsi uczą się przez całe życie systematycznie podnosząc swoje kwalifikacje.

Comments are closed.