Jaki szampon na wypadanie włosów wybrać?

Wypadające włosy to prawdziwa zmora wielu ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Problem ten może mieć naprawdę wiele przyczyn. Jedną z metod walki z nim jest stosowanie odpowiedniego szamponu. Jeśli ma pomóc, musi być starannie wybrany.

Jakiego działania oczekiwać od szamponu przeciwko wypadaniu włosów?

Szampon na wypadanie włosów, aby był skuteczny, musi charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami. Powinny znajdować się w nim substancje delikatnie oczyszczające. Intensywnie myjące środki mogą bowiem naruszać barierę hydrolipidową naskórka.

Kosmetyk ten powinien nie tylko oczyszczać skórę, ale również działać regulująco. Jeśli włosy mają przestać wypadać, skóra głowy nie może być ani tłusta, ani też przesuszona. Dobrze byłoby również, gdyby taki kosmetyk delikatnie nawilżał skalp i łagodził uciążliwe podrażnienia skóry. 

Jakich składników aktywnych poszukiwać w szamponie na wypadanie kosmyków?

szampon na wypadanie włosów

Jeżeli szampon na wypadanie włosów ma pomóc, musi bazować na odpowiednio dobranych składnikach aktywnych. Warto byłoby poszukiwać w nim takich substancji jak między innymi:

  • wyciąg z pokrzywy zwyczajnej
  • wyciąg z szyszek chmielu
  • ekstrakt z zielonej herbaty
  • kofeina
  • olejek łopianowy
  • olejek ze słodkich migdałów 
  • kwas mlekowy

Najważniejsze jest to, aby składniki aktywne znajdujące się w szamponie były naturalne. Wówczas istnieje duża szansa na to, że kosmetyk będzie skuteczny oraz bezpieczny. Nie należy inwestować w kosmetyki, w których znajdują się PEGi, a także sztuczne substancje zapachowe i barwiące.

Jak stosować szampon przeciwko wypadaniu włosów?

Szampon przeciwko wypadaniu włosów powinien być stosowany we właściwy sposób. Najlepiej przestrzegać po prostu zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu konkretnego środka. Bardzo istotne jest to, aby dozę szamponu spienić dłoniach przed nałożeniem na skalp. W przeciwnym razie może dojść do podrażnień naskórka.

Kosmetyk przeciwko wypadaniu włosów powinien być stosowany systematycznie. To kiedy pojawią się efekty, jest jednak zależne nie tylko od regularności. Wpływ na finalne rezultaty ma również wyjściowa kondycja skalpu i włosów. Idealnym uzupełnieniem pielęgnacji przy pomocy szamponu będą wcierki. Należy codziennie wykonywać masaż przy pomocy tego rodzaju kosmetyku. Kompleksowa pielęgnacja daje ogromne szanse na rozwiązanie problemu.

Warto także zadbać o redukcję nadmiernego napięcia emocjonalnego. Stres nasila bowiem wypadanie włosów. Dobrym pomysłem będzie także zmiana nawyków żywieniowych, jeżeli nie sprzyjają one dbaniu o urodę. 

Comments are closed.