Jakie petardy i fajerwerki wybrać na Sylwestra?

Każda porządna impreza sylwestrowa nie może odbyć się oczywiście bez pokazu sztucznych ogni. Porządne petardy i fajerwerki są najprostszym sposobem na świętowanie nowego roku, dlatego też warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, które petardy hukowe i fajerwerki najlepiej sprawdzą się w tym szczególnym dniu.

Moda na rzymskie ognie

W Polsce bardzo dobrze sprzedają się rzymskie ognie, które są jednym z najpopularniejszych typów fajerwerków. Modele te występują przede wszystkim w postaci podłużnych tub, które między sobą różnią się przede wszystkim ilością strzałów oraz wielkością kalibru. Jak łatwo się domyśleć im większy kaliber, tym oczywiście większy rozbłysk na niebie. Pamiętać należy o tym, aby rzymskich ogni nie trzymać bezpośrednio w dłoni. Dla własnego bezpieczeństwa warto stabilnie przymocować je do podłoża.

Różnorodne petardy

Od bardzo wielu lat w Polsce cenione są również petardy w każdej postaci. W chwili obecnej można znaleźć nie tylko petardy hukowe, ale również petardy draskowe, popularne karabinki, diabełki albo petardy lontowe. Standardowe petardy i fajerwerki nie mają spektakularnych efektów, ale nie oznacza to wcale, że mogą wyrządzić krzywdy.

Comments are closed.