Kultowe polskie komiksy

Znaczna część znanych polskich komiksów to te, które swoją premierę miały jeszcze w poprzednim wieku. Nie umniejsza to jednak ich klasie oraz jakości. Polskie komiksy to doskonały sposób na przypomnienie sobie języka i jednocześnie trochę prostszy niż czytanie książek po polsku.

Tytus, Romek i A’Tomek

Seria komiksowa autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego publikowana od 1957 roku po dzisiaj. Wielu osobom może przypomnieć dzieciństwo, inne zarazić miłością do komiksów. Seria opowiada o dwóch kuzynach, którzy próbują uczłowieczyć małpę. Seria odznacza się absurdalnymi wydarzeniami, humorem oraz dydaktycznymi przesłaniami z dziedziny ochrony przyrody, geografii i historii.

Kajko i Kokosz

Seria autorstwa Janusza Christy ukazująca się od 1972 roku do 1990 roku. Od 2016 roku ukazuje się kontynuacja, którą tworzą już inni ludzie. Kajko i Kokosz to słowiańscy wojowie, którzy muszą mierzyć się ze swoimi wrogami. Seria będzie idealna dla fanów przygód Asteriksa i Obeliksa.

Kapitan Żbik

Seria posiada wielu autorów, ukazywała się od 1968 do 1982 roku. Opowiada o kapitanie Milicji Obywatelskiej oraz prowadzonych przez niego śledztwach, lecz nie tylko. Z kolei od 2006 roku wydawana jest kontynuacja pt. „Komisarz Żbik”, a jej tytułowy bohater jest wnukiem Kapitana.

polskie komiksy

Gdzie kupić polskie komiksy?

Najłatwiej znaleźć te polskie komiksy w internecie na rewolucja.co.uk. Niektóre można nabyć naprawdę tanio, chociaż do tego trzeba doliczyć koszty przesyłki. Niestety nie każda strona wyśle zamówienie za granicę.

Comments are closed.