Rękawiczki męskie skórzane – jak je wybrać, by być zadowolonym z zakupu?

Jesień i zima to pora, podczas której trzeba zadbać o utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała, a najwięcej ciepła ucieka między innymi przez dłonie, dlatego też tak ważne jest zaopatrzenie się w porządne rękawiczki.

Chociaż najczęściej wybierane są te materiałowe, eleganccy panowie, biorący udział w rozmaitych spotkaniach o charakterze oficjalnym, muszą posiadać w swojej garderobie rękawiczki męskie skórzane od napo gloves.

Materiał

Rękawiczki takie powinny być wykonane z naturalnej skóry, a nie ze skóry sztucznej, która nie tylko nie zapewni odpowiedniego poziomu wentylacji, przez co ręce pocą się, a nawet puchną, ale także wywołać może liczne – często bardzo silne – reakcje alergiczne.

Rękawiczki ze skóry naturalnej mogą być wyściełane rozmaitymi materiałami – od wełny, poprzez polar, po jedwabną dzianinę. Jeżeli rękawiczki mają przede wszystkim chronić przed mrozem, najlepiej jest kupić te wyściełane wełną. Jeżeli mają one przede wszystkim ładnie wyglądać na oficjalnych spotkaniach, to jedwab będzie lepszym wyborem. Polaru powinno się natomiast unikać.

Stylizacja i dopasowanie

Rękawiczki skórzane powinny być integralną częścią reszty stylizacji, a więc i powinny pasować kolorystycznie i stylistycznie do reszty ubioru, ale też do dodatków, w tym do butów, torby, pasków i innych elementów.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do rękawiczek materiałowych, rękawiczki męskie skórzane powinny być bardzo dokładnie dopasowane do dłoni i nie może w nich dojść do sytuacji istnienia jakichkolwiek luzów.

Comments are closed.