Rozjaśnianie włosów – w domu czy w salonie fryzjerskim?

Wiele osób choć raz w swoim życiu, miało taki moment, iż chciało mieć dużo jaśniejsze włosy. Brunetki zawsze chcą być blondynkami, a blondynki – mieć piękne jasne pasma bez żółtych plam. W jaki sposób najlepiej rozjaśnić włosy? Jak wygląda taki zabieg u profesjonalnego fryzjera, a jak można go wykonać samodzielne w zaciszu domowym?

Rozjaśnianie u profesjonalisty

Osoby, które pierwszy raz decydują się na taki krok, zazwyczaj wybierają fachowe salony fryzjerskie, w których to zadanie całkowicie oddają w ręce doświadczonych osób. W większości przypadków jest to dobre rozwiązanie, gdyż fryzjer wykona to bardzo dokładnie oraz poradzi klientowi, jak zrobić takie rozjaśnienie, by najmniej ucierpiała na tym struktura włosa. Po jego wykonaniu zadba także o regenerację włosów, nakładając odpowiednie szampony, odżywki oraz maski. Niestety, chcąc wykonać taki zabieg u fachowca, trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami. W zależności od długości włosów oraz efektu końcowego, który chciał klient uzyskać jest to kwota nawet od 300 zł do 700 zł.

Rozjaśniacz do włosów z drogerii

Niektóre osoby podejmują się samodzielnego wykonania rozjaśnienia w warunkach domowych. Potrzebny będzie do tego odpowiedni rozjaśniacz do włosów, który można kupić w dobrej drogerii. Ważne jest jednak, by kupić środek dobrej marki, który ma dobre opinie wśród klientów. Im lepszy, tym większe prawdopodobieństwo, że uzyska się ładne rozjaśnienie, a włosy na tym aż tak bardzo nie ucierpią. Warto w tym przypadku nie eksperymentować i postępować zgodnie z instrukcją. Jeżeli jest się niepewnym, czy dobrze się rozłoży cały preparat na włosach – można poprosić kogoś o pomoc. To bowiem bardzo ważne, by na włosach nie powstały plamy ani zacieki, które stworzą nieatrakcyjny i niezadowalający efekt.

Comments are closed.