Szampon a rodzaje włosów

Szampon powinien być odpowiednio dobrany do rodzajów włosów. To bardzo istotne, gdyż skład jest tak skomponowany, by dbać o konkretne kosmyki w należyty sposób. W przeciwnym razie włosy zaczynają się plątać, stają się suche lub przetłuszczone, fale tracą kształt, a włosy proste się puszą.

Włosy kręcone

To włosy, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Posiadaczki pięknych loków często narzekają na skręt, który trudno utrzymać w ryzach. Jest na to proste rozwiązanie – odpowiedni szampon i odżywka. Włosy kręcone powinny być sprężyste i elastyczne. Dzięki temu wyglądają zdrowo. Przy zastosowaniu dodatkowo odżywki, kosmyki nabierają połysku, gładkości i łatwo je rozczesać.

Włosy przetłuszczające się

To powszechny problem, z którym borykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jeśli za stan rzeczy nie odpowiada żadna jednostka chorobowa, włosy przetłuszczające się to najczęściej wynik źle dobranego szamponu. Stąd odpowiedni preparat powinien mieć w swoim składzie biosiarkę, czarną rzepę, łopian, drzewo herbaciane, chmiel, aktywny węgiel bądź pokrzywę.

Szampon do włosów farbowanych

Szampon do włosów farbowanych powinien być delikatny. Włosy i tak są już obciążone zabiegami farbowania, stąd najlepiej wybrać preparaty bez SLS i innych detergentów. Należy również wybierać środki przeznaczone do konkretnego koloru włosów, by uniknąć przebarwień.

Włosy suche i zniszczone

Takie włosy potrzebują dużą ilość składników pielęgnacyjnych i witamin. Najczęściej potrzebują nawilżenia i delikatnego natłuszczenia. Dlatego idealnym rozwiązaniem są fryzjerskie szampony z dodatkiem lnu, rumianku oraz z odpowiednią dawką protein i lipidów.

Comments are closed.