Zastosowanie środków chwastobójczych

Środki chwastobójcze są jednym z rodzajów pestycydów, które mają negatywny wpływ na chwasty. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, chętnie wykorzystywane podczas uprawiania różnych roślin.

Herbicydy kontaktowe

Środki chwastobójcze https://ogrodniczy.com/srodki-chwastobojcze można znaleźć w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych wariantach. Wśród nich wyróżnia się między innymi herbicydy kontaktowe. Mają one bardzo skuteczne możliwości działania, dlatego są chętnie wykorzystywane podczas upraw wielu roślin. Kontaktowe środki chwastobójcze używane są przede wszystkim do zwalczania różnego rodzaju chwastów. Działają one na zewnętrzną część rośliny, czyli tą, z którą się w bezpośredni sposób stykają. Tego rodzaju środki są bardzo efektywne i pierwsze efekty można zauważyć już po kilkunastu godzinach. Warto je zastosować, gdy mamy problem z nadmiernym rozrostem chwastów.

Herbicydy układowe

środki chwastobójcze

Wśród różnych rodzajów środków chwastobójczych można również wymienić herbicydy o działaniu układowym. Wpływają one przede wszystkim na wszystkie procesy życiowe, które odbywają się we wnętrzu rośliny. Są one hamowane, co sprawia, że roślina obumiera. Zastosowany oprysk wchłaniany jest przez roślinę przez korzeń lub liście. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to bardzo skuteczna metoda pozbywania się chwastów. Tego rodzaju środki najczęściej występują w postaci oprysków, jednak można je również stosować podczas podlewania. Najlepiej je stosować przy ładnej pogodzie, kiedy nie są zapowiadane opady deszczu. Deszcz może w znaczący sposób wpłynąć na efektywność ich działania.

Comments are closed.