Zeszyty do szkoły

Kiedyś dostępne były jedynie zeszyty w okładkach broszurowych – nieco gorszej lub lepszej jakości. Jednak przy dłuższym użytkowaniu, bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci oprawki z tworzywa sztucznego, szybko się niszczyły i brudziły, czasem bez możliwości oczyszczenia.

Dzisiaj na rynku są dostępne zeszyty z twardą okładką, w najróżniejszych wzorach i kolorach.

Dlaczego lepiej kupić zeszyt szkolny lepszej jakości?

Twarde okładki są stosowane w grubszych zeszytach – tzn. przynajmniej 80-kartkowych. Dzieje się tak głównie dlatego, że im większa liczba kartek, tym dłużej dany zeszyt jest w użytkowaniu. A co za tym idzie – jest dłużej narażony na zniszczenie, czy zabrudzenie.

Jeśli zastosuje się twardą okładkę o odpowiedniej powierzchni, można uniknąć rozdarć, czy trwałych zabrudzeń – są one bowiem łatwe do usunięcia przy pomocy małej, wilgotnej ściereczki, namoczonej w zwykłej wodzie z mydłem.

Różnorodne wzornictwo zeszytów

Zeszyty szkolne – także te w twardej okładce – cieszą się dzisiaj bogactwem wzorów i kolorów. Znajdą tu coś dla siebie zarówno dzieci zaczynające przygodę ze szkołą, jak i nastolatkowie.

Do każdego przedmiotu warto kupić zeszyt w formacie A4 z innym wzorem na okładce – dzięki temu na pierwszy rzut oka można je rozpoznać i nie szukać w całym stosie tego konkretnego zeszytu.

Ma to także pozytywny wpływ na estetykę otoczenia ucznia. Tego co ładne, a jednocześnie trwałe, lepiej i milej się używa.

Co więcej, jeśli każdy może mieć swój styl także jeśli chodzi o artykuły szkolne, wielu uczniom łatwiej przetrwać w szkole, w tłumie rówieśników.

Comments are closed.