Ubranie dla dziecka niezbędne na wyjazd

Spakowanie dziecka na wyjazd lub nocleg u krewnych nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wybrać wyłącznie najważniejsze rzeczy, by nic się nie zgubiło. Często jest jednak tak, że maluch chciałby zabrać ze sobą jak najwięcej własnych rzeczy. Jakie ubrania są niezbędne na wyjazd? Co koniecznie trzeba włożyć do torby?

Bielizna na zmianę


Zmiana bielizny jest obowiązkowa. W torbie koniecznie muszą znaleźć się czyste majtki, a podczas miesięcy jesiennych i zimowych, należy też dołożyć podkoszulkę. Z pewnością dziecko spoci się i trzeba będzie je przebrać w świeże ubranko. Jeśli nie możemy zabrać ze sobą zbyt dużo ubrań, to warto wybrać właśnie odzież, która ma najbliższy kontakt ze skórą.

Piżama


Ubranie do spania jest bardzo ważne. Wiele dzieci kojarzy moment założenia piżamy z tym, że szykuje się do snu. To taki widzialny znak, że pora zabaw się skończyła i należy przygotować się do odpoczynku. Piżamy dla dzieci nie zajmują zbyt wiele miejsca, więc obowiązkowo powinny znaleźć się w torbie na wyjazd. Piżama powinna być dopasowana do pory roku.

Skarpetki


Skarpetki nie zajmują zbyt wiele miejsca, więc warto wziąć ich więcej. Jedna para może przydać się na noc. Piżamy dla dzieci XOXOXO zazwyczaj nie chronią stóp, więc można zakryć je nową parą skarpetek. To szczególnie ważne podczas nocowania pod namiotem lub w miesiącach zimowych. Dziecięce stópki szybko się wychładzają i należy je przed tym chronić.

Comments are closed.