Co w domu ukrywają drewniane skrzynie?

Skrzynia drewniana to mebel, który z powrotem wraca do łask. Coraz częściej wykorzystuje się zalety skrzyni i fakt, że zaaranżowanie pomieszczenia przy jej udziale może być bardzo ciekawym projektem. Najbardziej popularne są wielkie skrzynie i kufry, które pełnią rolę zarówno dekoracyjną, jak i bardzo funkcjonalną.

Co ukrywa skrzynia drewniana?

Dzisiaj drewniane skrzynie nie ukrywają skarbów ani jakichkolwiek tajemnic, najczęściej są wykorzystywane w sypialniach do chowania w ich wnętrzach pościeli. Pojemne, wielkie skrzynie drewniane z powodzeniem pomieszczą pościel, kołdry i poduszki, a przy tym spowodują, że zapanuje w danym miejscu porządek. Wybór drewnianej skrzyni jest idealną alternatywą dla wielkich drewnianych szaf, które dzisiaj stały się już trochę niemodne. Przepastna skrzynia nada pomieszczeniu charakteru rustykalnego czy też wiejskiego i sielskiego.

Bardzo często ten nietypowy mebel wykorzystywany jest też w przedpokojach i pokojach dziecięcych. Tam sprawdza się jako siedzisko i pojemny kufer na drobiazgi, które dobrze jest gdy nie są widoczne.

Jaką skrzynię drewnianą wybrać?

Oferowane na rynku są skrzynie z drewna sosnowego, bukowego czy też świerkowego lub dębowego. Niektóre z nich są dodatkowo woskowane lub olejowane. Ponadto można zdecydować się i wybrać skrzynię z bardzo dużą ilością ornamentów rzeźbionych lub prostą i minimalistyczną. Zawsze dany wybór zależy od osoby, która zdecydowała się na ten zakup. Istotnym warunkiem jest tutaj cena za tego typu skrzynię oraz fakt, co najlepiej będzie jej pasować do danego wnętrza.

A może skrzynia w stylu góralskim?

Bardzo ciekawą ofertą są drewniane skrzynie w typie skrzyń góralskich. Są to bardzo pięknie rzeźbione kufry, przedstawiające całą gamę symboli pochodzących z naszych pięknych gór. Deski są szlifowane ręcznie a wszelkiego rodzaju okucia, które przytwierdzone są do takich skrzyń, też są ręcznie kute. Kufry są piękne i mogą idealnie dekorować dane wnętrza a przy tym ukrywać domowe szpargały, których dzisiaj w każdym domu jest bardzo dużo.

Comments are closed.