Gdzie zawiesić widok z pejzażem?

Wiele osób decyduje się na zakup stylowych plakatów z widokami do swojego mieszkania. Wybór wzorów i rozmiarów jest gigantyczny. W związku zv tym łatwo jest poddać się własnym żądzą i kupić kilka widoczków. Gdzie powinno się je wieszać, by najlepiej je wyeksponować?

Nie w ciemnym kącie


Do zawieszania ozdób nie nadają się miejsca bardzo zacienione. Brak światła może zakłamywać kolory. Nie będą one wystarczająco wyeksponowane. Kontury będą wydawały się rozmyte, a kontrast zmniejszony. Podobnie może stać się, jeśli na obraz zostanie skierowane zbyt intensywne światło. Może ono pochodzić np. ze źle ustawionego kinkietu lub gdy będzie w nim żarówka o zbyt dużej mocy.

Pejzaże i widoki, czyli alternatywa dla okna


Stylowe plakaty z widokami mogą być ciekawą alternatywą dla okien. Można, więc zawiesić plakat w pomieszczeniu, w którym nie ma żadnych okien. W takich pokojach, pejzaże i widoki pozwolą poczuć odrobinę świeżego powietrza. Mogą też otworzyć przestrzeń i sprawić, że będzie ona wydawała się większa. Ważne jest zadbanie o ciekawą oprawę dla plakatu. Rama może przypominać ramę okna oraz okiennicę. Dobrze wykonana może dobrze wprowadzać oko w błąd. Bardzo ważny jest też fakt, że człowiek czuje się lepiej w pomieszczeniu, w którym widać słońce. To propozycja doskonała zwłaszcza dla kuchni oraz łazienek znajdujących się we wnętrzu bryły budynku, czyli takich które nie mają dostępu do naturalnego światła.

Comments are closed.