Czy usunięcie rozstępów jest możliwe?

Rozstępy to niestety bardzo duży problem wielu osób, z którym niezwykle ciężko sobie poradzić. Kiedy nie są na tyle rozwinięte, to o wiele łatwiej jest je zniwelować, jednak wiele osób czeka, aż dostatecznie się rozwiną, przybierając biały kolor. Jeśli są w takim stadium, to usunięcie jest o wiele trudniejsze i robienie tego w zaciszu domowym może nie wystarczyć. Warto w tej sytuacji wybrać się na zabieg, który przyniesie rewelacyjne i co najważniejsze widoczne efekty, które już gołym okiem po kilku dniach staną się widoczne.

Zabiegi niwelujące rozstępy

usuwanie rozstępów kraków

Usuwanie rozstępów odbywa się za pomocą lasera. Jest to więc opcja niezwykle skuteczna, bo pozwala na zregenerowanie naskórka, który pokrywają nieestetyczne pręgi. Od tego ile zabiegów będzie nam potrzebne, zależy przede wszystkim, od stanu skóry przed zabiegiem. Jeśli ta jest jędrna i w dobrej kondycji to wystarczy jeden zabieg, a jeśli jest w gorszym stanie, to nawet i 4. Najlepiej między jednym a drugim zabiegiem trzymać się wcześniej ustalonych przerw. Dzięki nim naskórek ma szansę się w pełni zregenerować, co pozwala na o wiele bardziej widoczne efekty.

Tego typu zabiegi w efekcie pozwalają oszczędzić pieniądze, bo wydając krocie na preparaty wyszczuplające i redukujące rozstępy nigdy nie zobaczymy, aż tak spektakularnych efektów. Usuwanie rozstępów rzeczywiście znacząco wpływa na wygląd skóry i pozwala jej stać się jędrną i pozbawioną szpecących rozstępów.

Warto przed samym zabiegiem zadbać o to, aby skóra była dostatecznie nawilżona i nawodniona. Dzięki temu efekty zabiegu z użyciem lasera staną się zdecydowanie bardziej widoczne i być może skrócimy dzięki temu ilość potrzebnych zabiegów. Zdecydowanie pomocne bywa także picie wody, bo kiedy skóra od środka jest dostatecznie nawodniona, to możemy liczyć także na zdecydowaną poprawę jej gęstości i jędrności. Kluczowe jest więc zadbanie o skórę samemu, a nie tylko liczenie, że sam zabieg załatwi za nas wszelkie czynniki, przez które poniekąd rozstępy powstały.

Comments are closed.