Jak zrobić trwałą stylizację paznokci hybrydą?

Manicure hybrydowy jest bardzo popularny, szczególnie wykonywanie go w domu nabrało ogromnej popularności. Mimo wszystko wiele kwestii pozostawia nadal sporo wątpliwości. Na reklamach wszystko wydaje się być proste i oczywiste, jednak gdy manicure trzeba wykonać samemu, nie jest to już takie łatwe. Niektórzy szczególnie narzekają na mniejszą trwałość samodzielnie wykonanych paznokci od tych zrobionych u kosmetyczki. Jak zrobić hybrydy, by świetnie się prezentowały i długo wytrzymały? Wytłumaczymy to w prosty sposób.

Hybryda krok po kroku

Od czego w takim razie zacząć? Od pilniczka. Aby prawidłowo wykonać hybrydowe paznokcie trzeba przede wszystkim odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Naprawdę jest to bardzo ważna kwestia, absolutnie nie można jej ominąć. Przygotowanie należy zacząć od nadania paznokciu odpowiedniego kształtu. Płytka musi zostać delikatnie zmatowiona a wał występujący przy paznokciu dokładnie usunięty. Następnie nakładamy na płytkę preparat, który ją odtłuści. W celu zwiększenia trwałości stylizacji zainwestować można w primer, który sprawia, że będzie ona jeszcze trwalsza. Na tak przygotowaną płytkę można położyć bazę, minimum dwie warstwy lakieru oraz top. Po każdej warstwie preparatu rękę wkładamy pod specjalną lampę, która utwardzi lakier. W ten prosty sposób powstaje piękna, hybrydowa stylizacja paznokci.

Dlaczego moje paznokcie hybrydowe nie są trwałe?

Choć stylizacja paznokci metodą hybrydową wydaje się być prosta, to czasami w wątpliwość poddaje się jej trwałość. Może mieć na to wpływ wiele czynników. Przede wszystkim należy całą stylizację wykonywać produktami jednej marki, które są ze sobą kompatybilne. Konieczne jest również nakładanie bardzo cienkich warstw preparatów, w przeciwnym razie lakier źle się utwardzi i szybko odpadnie. Lepiej nałożyć trzy cienkie warstwy niż dwie grube.

Comments are closed.