Symbole na obrazach w stylu prowansalskim

Każda kraina historyczna czy geograficzna ma swoje symbole. Zdarza się, kiedy są szczególnie interesujące, ze rozsławiają one region w ten sposób, iż staje się atrakcją turystyczną!

Zioła prowansalskie nie tylko do obiadu

Mieszanka ziół na obrazie umieszczonym w kuchni bądź jadalni to dobry pomysł, czasem wzmagający apetyt. Zioła z kuchni południowej Francji często goszczą na stole a obrazy styl prowansalski obfitują w ich wizerunki. Przypomnijmy, że zioła prowansalskie to mieszanina m. in. bazylii, szałwii, rozmarynu, tymianku i mięty. Każda z tych roślin posiada nie tylko swój specyficzny aromat i smak, lecz także wygląd. Wiązka ziół w dobrym ułożeniu i sfotografowana na tle błękitnych lub białych desek to kwintesencja prowansalskiego stylu.

Pola lawendowe

Charakterystycznym obrazem rodem z Prowansji jest widok pola lawendowego. Choć to roślina uprawiana masowo, ma niezaprzeczalne walory wizualne. Jej kolor, którego nie sposób porównać do niczego innego, stanowi balans pomiędzy fioletem a błękitem. Lawendowe pole, które składa się z wielu krzewinek skupionych w równych rzędach to niezapomniane wrażenie, które na obrazie może zagościć w naszych mieszkaniach. Warto wybierać spore formaty, które mogą oddziaływać także z dalszej odległości.

Prowansja posiada jeszcze wiele symboli, które stanowią o jej turystycznej i artystycznej sile. Miasta, takie jak Cannes, Aix czy Marsylia posiadają charakterystyczną zabudowę i poszczególne obiekty. Wybrzeże lub wzgórza to kolejne przykłady widoków prowansalskich do zawieszenia na ścianie.

Obrazy w stylu prowansalskim dostępne tu.

Comments are closed.