Czy warto kupić umywalkę wpuszczaną? Jaką wybrać?

Trudno sobie wyobrazić aby w łazience nie znajdowała się sprawna umywalka, której używa się do znacznie większej ilości zadań niż mycie rąk po skorzystaniu z toalety. Jednak na rynku znajduje się cała gama najróżniejszych umywalek, które różni znacznie więcej niż nazwa firmy producenta. Najczęściej wybieranym przez Polaków modelem jest umywalka łazienkowa wpuszczana w blat lub w szafkę – czy zalety tego rozwiązania są adekwatne do jego popularności? Na co zwrócić uwagę kupując umywalkę wpuszczaną? Odpowiedzi na te dwa pytania można znaleźć w poniższych akapitach artykułu.

Umywalka wpuszczana – czy warto?

Mówi się, że umywalka wpuszczana w blat jest rozwiązaniem dla osób z ograniczonym miejscem w łazience. Choć nie można zaprzeczyć temu, że takie rozwiązanie to spora oszczędność przestrzeni aranżacyjnej, to należy wspomnieć, że taką umywalkę można zamontować również w większym pomieszczeniu. Taka umywalka doskonale się prezentuje, czego nie zawsze można powiedzieć o nablatowych umywalkach. Na dodatek elementy montażowe są sprytnie ukryte pod powierzchnią blatu, dzięki czemu nie zaburzają kompozycji aranżacyjnej reszty łazienki, pozwalając architektom wnętrz na lepsze rozwiązania. Oczywiście „zamknięcie” rur i syfonu w szafie to także uwolnienie się od obowiązku ich częstego czyszczenia, ponieważ odseparowane od reszty pomieszczenia będą one mniej narażone na zabrudzenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając umywalkę?

Należy pamiętać, że nawet jeśli zdecyduje się na zakup umywalki wpuszczanej w blat, na półkach sklepowych ciągle znajduje się wiele zróżnicowanych modeli. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich kształt, który nie ma tylko znaczenia estetycznego, ale również ułatwia dopasowanie umywalki do szafki i blatu. Dobrze jest też wiedzieć, czy umywalka ma otwór na baterię, ponieważ w przeciwnym wypadku będzie ona musiała również wystawać spod blatu. Ostatnim aspektem jest materiał wykonania – o ile najczęstszym wyborem jest klasyczna ceramika, to warto zwrócić uwagę na modele z marmuru lub granitu. Z pewnością będą się one lepiej prezentować w wielu stylach aranżacyjnych.

Comments are closed.