Do czego służy rapidograf?

Rapidograf to specjalistyczny artykuł piśmienniczny, który stosowany jest w kaligrafii oraz w rysunku technicznym. Opisywany produkt wymaga dużej precyzji oraz panowania nad kreską, dlatego też jest stosowany najczęściej przez zaawansowanych grafików, czy też twórców nowych fontów. Przydaje się podczas projektowania i jest stosowany przez architektów tworzących rysunki techniczne.

Co warto wiedzieć o rapidografach?

Rapidografy pozwalają na dużą dowolność w kwestii dobrania odpowiedniego rodzaju kreski do własnych preferencji. Można stosować różnego rodzaju końcówki pozwalające na uzyskanie różnych efektów. Co więcej, w rapidografie można zamontować różnego rodzaju tusz, w tym różnego koloru, dzięki czemu można z powodzeniem eksperymentować nie tylko kreską, ale także kolorem.

Rapidograf – praktyczny i ekonomiczny

Ponieważ do rapidografu należy albo wlewać tusz albo też wkładać naboje bez konieczności kupowania nowego przyrządu jest to narzędzie ekonomiczne. Szczególnie w porównaniu na przykład z cienkopisami, w przypadku których tusz jest umieszczony wewnątrz na stałe. Oznacza to, iż w przypadku skończenia się zapasu tuszu użytkownik nie ma możliwości napełnienia cienkopisu tuszem, lecz musi kupić nowe narzędzie. Jeśli chodzi o rapidografy problem ten po prostu nie istnieje. Wystarczy posiadać jeden rapidograf oraz kilka końcówek i naboje lub tusz w opakowaniu do wlewania. Jest to rozwiązania praktyczne szczególnie w przypadku osób, które sporo piszą lub rysują tuszem.

Comments are closed.