Gdzie tanio wynająć samochód w Krakowie?

Wynajem samochodu w Krakowie nie jest żadnym problemem. W mieście działa wiele wypożyczalni pojazdów, zarówno samochodów osobowych jak i dostawczych. Można znaleźć zarówno samochody do wynajęcia na minuty czy też na godziny, jak i wypożyczalnie, które z przyjemnością udostępnią za odpłatnością swój samochód nawet na wiele tygodni. Ceny wynajmu pojazdów są jednak bardzo różne. Od czego zależy cena wynajmu samochodu w Krakowie? Na którą wypożyczalnię się zdecydować?

Czas wypożyczenia

Wiele wypożyczalni nie wypożycza aut „na chwilę”. Najkrótszy czas wypożyczenia to doba i nie ma znaczenia, czy ktoś auta potrzebuje na godzinę czy na popołudnie. Oczywiście wypożyczenie samochodu na dobę, wiąże się już z wyższymi kosztami, dlatego ci, którzy potrzebują samochodu, by szybko przemieścić się z punktu A do punktu B, powinni raczej zainteresować się wypożyczalniami, które wypożyczają samochody na minuty. Zaletą jest także forma wypożyczenia samochodu i miejsce jego odbioru i pozostawienia. Auto wypożycza się przez aplikację w telefonie. Mapa aplikacji wskazuje gdzie samochód stoi. Po czasie wypożyczenia, można go zaparkować w dowolnym miejscu, w strefie obsługiwanej przez firmę. Z reguły taka firma działa w wielu miastach, nie ma więc przeszkód, by pozostawić samochód w innym mieście.

Wypożyczanie na dłużej

Planując wypożyczenie samochodu na dłużej, warto rozejrzeć się w kilku wypożyczalniach i porównać oferty, ale też – co niezmiernie istotne – warunki wypożyczenia. Jakiej ceny za wynajem samochodu w Krakowie należy się spodziewać? Przy wynajmowaniu na dłużej nie musi tez być sztywna. W wielu wypożyczalniach można liczyć na rabaty, a nawet ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości klienta. Wypożyczając samochód, nie można jednak zapominać o ograniczeniach w korzystaniu z auta, określanych w warunkach wypożyczania i o tym, że ewentualne szkody powstałe w wyniku działania wypożyczającego mogą wiązać się z koniecznością ich pokrycia a także zapłacenia kar umownych. Warto mieć pełną wiedzę na ten temat, bowiem auta są monitorowane systemem GPS i nawet przekroczenie dozwolonej prędkości czy zalecanych obrotów silnika, może być związane z karami. Przywiązując uwagę do oferty, bez wątpienia uda się wypożyczyć samochód łatwo i korzystnie.

Comments are closed.