Jak pastować kozaki damskie skórzane?

Tylko właściwa pielęgnacja kozaków damskich skórzanych jest im w stanie zapewnić żywotność dłuższą niż jednosezonowa. Zdecydowanej większości kobiet kojarzy się ona przede wszystkim z impregnacją z użyciem odpowiedniego preparatu. Rzeczywiście, jest to ważny zabieg, nie jest jednak jedynym, jakiemu należy poddawać buty. Nie mniej ważne okazuje się ich właściwe pastowanie.

Czym pastować kozaki ze skóry?


Kozaki damskie skórzane najlepiej jest pastować środkami, o których wiadomo, że przeznaczone są właśnie do tego typu obuwia. Najpopularniejszym jest klasyczna pasta do butów, warto jednak pamiętać, że o jej skuteczności mówi się jedynie w odniesieniu do gładkiej skóry licowej. Jeśli więc kozaki są wykonane z zamszu lub nubuku, może się okazać, że pasta przyniesie im więcej szkody niż korzyści. Nie nadaje się także do butów ze skóry lakierowanej. W przypadku wątpliwości, warto więc skonsultować się z pracownikiem sklepu obuwniczego. Ten z pewnością podpowie, jaki preparat wybrać.

Pastowanie krok po kroku


Samo pastowanie skórzanych kozaków wydaje się być czynnością dość intuicyjną. Okazuje się jednak, że także na tym etapie można popełnić błąd. Najpoważniejszy wiąże się z tendencją do nakładania pasty na buty, które nie zostały wcześniej wyczyszczone. Niestety, właśnie w ten sposób bród jest zwykle wmasowywany w skórę, to zaś sprawia, że jego usunięcie jest znacznie trudniejsze. Pastę należy rozprowadzać delikatnymi, okrężnymi ruchami, najlepiej z pomocą miękkiej szmatki z bawełny. Zobacz na Zapato.

Comments are closed.