Jakie zalety mają donice betonowe?

Modne donice betonowe doskonale sprawdzą się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Największymi atutami jest oczywiści unikalny i minimalistyczny design, dlatego też produkty wykonane z betonu pasować będą idealnie do każdego stylu.

Jakie zalety?

Oryginalne donice betonowe mogą pochwalić się dużą odpornością nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dla wielu osób dość dużym atutem może okazać się również to, że nie wymagają one pielęgnacji.

Gdzie pasują donice z betonu?

Nowoczesne donice z betonu idealnie sprawdzą się w ogrodach geometrycznych i w przestrzeniach komercyjnych. W obecnym sezonie najmodniejsze są proste kształty i stonowana kolorystyka. Nie oznacza to jednak w cale, że na półkach sklepowych brakuje nietuzinkowych i bardzo kreatywnych donic dla odważnych stylizacji. Beton jest jednym z tych materiałów, który doskonale podkreśla roślinne piękno i co najważniejsze umożliwia wyeksponowanie faktury i koloru wielu roślin. Donice bez żadnego większego problemu pięknie prezentować będą się również na tarasie i balkonie. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można wyeksponować swoje ulubione rośliny.

Jakie wady?

Betonowe donice mają oczywiście nie tylko same zalet, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Dla wielu osób sporym minusem może okazać się oczywiście waga donic. Przy większych modelach, mogą pojawić się problemy z transportem i przenoszeniem donic. Bardzo ważne jest to, aby ciężkie donice ustawić na dość stabilnym podłożu, dzięki czemu nie dojdzie do ich uszkodzenia. Dla wielu osób zdecydowanie lepszym rozwiązaniem mogą okazać się donice wykonane z tworzyw sztucznych, które do złudzenia imitują naturalny beton. Drugim rozwiązaniem jest dokupienie specjalnych podstaw na kółkach, dzięki którym nie będzie problemów z przesuwaniem i przewijaniem donic. Ten niewielki dodatek znacząco zwiększa funkcjonalność oryginalnych donic z betonu.

Comments are closed.