Nasiona na kiełki- co to takiego?

Kiełki to nic innego jak mini warzywa, które bardzo szybko można wyhodować w domu. Ich uprawa jest wręcz banalnie prosta, dlatego też warto zastanowić się nad zakupem nasion kiełek. Co warto wiedzieć o samych nasionach i w jaki sposób je wysiewać?

Nasiona na kiełki

Małe warzywa, jakimi są kiełki, stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie. Są one przede wszystkim bardzo zdrowe, dlatego też ludzie coraz częściej po nie sięgają. Jest to także świetny pomysł na to, aby dostarczyć organizmowi świeżą porcję witamin w okresie zimowym, kiedy to trudno znaleźć w sklepach naturalne, świeże warzywa. Nasiona na kiełki można spokojnie wysiewać na parapecie. Tak naprawdę wystarczy do tego woda i miska. Jakie nasiona można wysiewać? Otóż na kiełki idealnie nadają się nasiona brokuła, dyni, soczewicy czy rzodkiewki. Warto jednak wiedzieć o tym, w jaki sposób wybrać dobrej jakości nasiona. Nie mogą być one pod żadnym pozorem zaprawiane. Warto na to zwracać uwagę, gdyż czasami można zakupić takie nasionka, które niestety nie będą się nadawały do spożycia. Dlaczego warto jeść kiełki? Otóż są one bogate w ogromne ilości witamin. Zawierają białka i niezbędne do życia składniki odżywcze.

Jak wysiewać nasiona na kiełki?

Kiełki można wyhodować w domu. Nie jest to zadanie bardzo trudne ani kosztowne. Nasiona przed wysianiem trzeba koniecznie dobrze przepłukać, a następnie namoczyć. Potem umieszcza się je w małym pojemniku czy miseczce. Warto zadbać o to, aby miały one stały dostęp do światła. Kluczowym elementem hodowli kiełek jest ich codziennie podlewanie. Kiełki można spożywać już po 5 dniach od wysiania. Warto jednak trzymać je w lodówce, gdyż bardzo szybko pleśnieją, co sprawi, że nie będą się nadawały do spożycia.

Kiełki to idealny dodatek do sałatek czy kanapek. Jest to źródło witamin i niezbędnych minerałów. Są one dodatkowo niskokaloryczne, dlatego osoby, które znajdują się na redukcji mogą po nie sięgać. Ten pyszny dodatek może naprawdę urozmaicić i przede wszystkim wzbogacić codzienną dietę.

Comments are closed.