Odzież sportowa – jak przygotować się na każdą pogodę?

Uprawiając sport na świeżym powietrzu, należy być przygotowanym na każde warunki atmosferyczne. W końcu nie zawsze świeci słońce, a deszczowe i chłodne dni nie powinny stanowić przeszkody do joggingu lub jakiejkolwiek innej aktywności. Jakiego rodzaju odzież warto więc posiadać i jak się ubrać, kiedy dzień jest wyjątkowo chłodny?

Bielizna termoaktywna – największy komfort

Odzież sportowa powinna być przede wszystkim wygodna oraz zapewniać jak najlepsze odprowadzanie wilgoci na zewnątrz (dzięki temu materiał nie zmarznie nawet pod wpływem niskich temperatur). Istotna jest też grubość materiału – im cieńsza, tym lepiej. I dlatego, na wyjątkowo mroźne dni, dobrze byłoby przygotować sobie bieliznę termoaktywną. Jest ona wykonana ze specjalnych tkanin, które same w sobie nie grzeją, lecz utrzymują naturalną ciepłotę ciała. Ich zaletą jest też sprawne odprowadzanie potu. Jak nosić taką odzież? Koszulka termoaktywna męska (https://desportivo.pl/pl/c/Koszulki-Termoaktywne/71) może być ubierana pod bluzę (szczególnie zimą) lub specjalną kurtkę sportową.

Bluzy i kurtki idealne na wiosnę i jesień

Wybierając sportową, odzież wierzchnią, należy mieć świadomość, że jej celem jest nie tyle ogrzanie ciała, co zapobiegnięcie jego wychłodzeniu. Podczas intensywnego biegu można też bardzo szybko się rozgrzać, jak też temperatura otoczenia może dość gwałtownie się zmienić (co jest częste choćby wiosną). Idealne będą więc lekkie, rozpinane bluzy lub kurtki z nieprzemakalnych i szybkoschnących materiałów. W chłodniejsze dni, można ubierać pod nie właśnie koszulki termoaktywne, co dodatkowo zabezpieczy przed chłodem. Jeśli zaś chodzi o dolną część stroju – znakomicie sprawdzą się sportowe getry lub dresy, pod które również można założyć termoaktywną bieliznę. Tak ubranym, można uprawiać sport przy każdej pogodzie.

Comments are closed.