Podwyższenie, które wiele zmienia – obcasy nieodłącznym kompanem kobiety

Moda ciągle się zmienia i inspiruje nowe pokolenia. Istnieją jednak elementy, które pozostają niezmienne w swej formie i uznawane są za absolutne klasyki, z którymi każdy powinien – choć raz – mieć do czynienia. W kobiecym świecie jest to m.in. mała czarna, czerwona szminka oraz klasyczne jeansy. Do tego grona dołączyć można także buty damskie na obcasie, które nigdy nie wychodzą z mody.

Wysoki obcas, czyli podkreślenie kobiecości

Nawet najbardziej zagorzałe fanki sportowego stylu, od czasu do czasu wskakują w szpilki. Nic tak nie dodaje kobiecie uroku, jak wyższy obcas. Ma on niemal magiczny wpływ na postawę ciała, co rzutuje na samopoczucie oraz większą pewność siebie, wyrażoną w ruchu. Rodzajów podwyższenia obuwia jest wiele, więc każda pani może znaleźć coś dla siebie. Kobiety, obawiające się trudności w chodzeniu, mogą wybrać buty damskie na koturnie lub botki na słupku, na których łatwiej jest utrzymać równowagę. Wprawione w chodzenie na wysokich obcasach panie, bez problemu mogą poszaleć i wybrać buty na cienkich szpilkach, które idealnie sprawdzają się na szczególne okazje.

Nie tylko na uroczystości

Choć szpilki kojarzone są głównie z pięknymi kreacjami, sukniami balowymi i różnymi uroczystościami, sprawdzają się także na co dzień. Pasują nie tylko do galowych ubiorów, wybieranych np. na spotkania biznesowe, ale również do sportowych ubrań. To właśnie wysoki obcas przełamuje typowo luźny styl i wprowadza odrobinę ekstrawagancji do stylizacji. Coraz częściej można zauważyć joggersy w połączeniu z butami na szpilce lub oversize’owe sukienki dresowe z botkami na słupku. Możliwości jest wiele, a każde nietypowe połączenie, w którym buty damskie różnią się stylistycznie od reszty ubioru, może stworzyć niepowtarzalną jakość.

Czy buty zmieniają wiele? Na pewno mogą znacznie przyczynić się do poprawy jakości ogólnego samopoczucia. Kobiecość trzeba odnaleźć przede wszystkim w sobie, jednak buty na obcasie mogą tę drogę ułatwić i sprawić, że stanie się ona bardziej dostępna.

Artykuł powstał we współpracy z tym sklepem

Comments are closed.