Jakie kapcie do przedszkola wybrać na nowy rok szkolny?

Kiedy rok szkolny za pasem, każdy przedszkolak musi zostać zaopatrzony w nową wyprawkę. Jej szczególnie istotnym elementem są wygodne i funkcjonalne kapcie. Buty powinny zostać dobrze dobrane nie tylko rozmiarowo – ich fason musi być jak najlepiej dopasowany, aby dziecko nie odczuwało dyskomfortu. Pociechy bardzo dużo czasu spędzają na nogach przemieszczając się podczas zabaw. O czym pamiętać wybierając idealne buciki dla swojego dziecka?

Wygoda kluczem do sukcesu

kapcie do przedszkola

Dzieci w wieku przedszkolnym powoli zaczynają coraz większą uwagę przywiązywać do swojego wyglądu. Wciąż jednak najważniejszą kwestią jest dla nich komfort i wygoda. Obuwie to niezwykle ważny element garderoby, który nie może ograniczać ruchów poprzez sprawianie dyskomfortu. Doskonałym i niezwykle praktycznym wyborem podczas zakupu kapci do przedszkola może okazać się model zapinany na rzepy. Ewentualnie również egzemplarze z gumką również mogą się sprawdzić. Takie rozwiązania uczą dziecko samodzielności i sprawiają, że nie musi prosić o pomoc zakładając i zdejmując kapcie. 

Kapcie dla malucha – najważniejsze cechy

Wybierając kapcie do przedszkola przede wszystkim należy dobrze dopasować rozmiar i regularnie sprawdzać, czy buty nie są zbyt małe. Nie warto kupować kapci na wyrost – dziecku będzie się w nich po prostu niewygodnie poruszało. Ważną cechą jest również obecność antypoślizgowej podeszwy. Należy także pamiętać o tym, że kapcie muszą się dziecku po prostu podobać. Jest to część garderoby, noszona codziennie warto więc zadbać o modny w przedszkolnym świecie design.

Comments are closed.