Wypożyczenie samochodu

W ostatnich latach znacznie przybyło wypożyczalni samochodowych. Jest to obecnie dość popularny sposób na biznes, który umożliwia zarobienie dużych pieniędzy.

Zabezpieczenie wypożyczalni

Wypożyczenie samochodu jest odpowiedzialną decyzją, dlatego konieczne jest wpłacenie kaucji. Jest to pewny rodzaj zabezpieczenia, dzięki któremu możliwe jest wypożyczenie pojazdu. Czasami zdarzy się sytuacja, że auto jest potrzebne na jeden dzień i wtedy z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów Wrocław jest miastem, w którym działa wiele takich firm. Warto jednak pamiętać, że osoba, która podpisuje umowę z wypożyczalnią musi być także kierowcą. Należy o tym pamiętać, ponieważ w sytuacji gdy wydarzy się wypadek i kierować będzie ktoś inny to osoba, która podpisała umowę jest odpowiedzialna za koszty naprawy. Warto mieć na uwadze, że wszystkie mandaty pokrywa osoba, która prowadziła samochód. Jeżeli z wypożyczalni otrzymałeś samochód z pełnym bakiem to musisz też pamiętać, żeby przed oddaniem pojazdu zatankować go do pełna. Za wszystkie usterki trzeba będzie później dużo zapłacić, więc lepiej uważać, żeby do tego nie dopuścić.

Odpowiedzialność za auto

Musisz pamiętać, że jesteś w pełni odpowiedzialny za auto, które wypożyczyłeś. Niestety dodatkowe ubezpieczenie nie pomoże w sytuacji, gdy samochód został skradziony. W takiej sytuacji to właśnie osoba, która wypożyczyła auto będzie obciążona kosztami. Wiele zależy również od rodzaju kradzieży, czyli czy zostało skradzione całe auto, czy może tylko jakaś część lub element. Przy wypożyczaniu auta pakiet podstawowy obejmuje ubezpieczenie OC AC NW. Warto jednak pamiętać, że w każdej chwili można zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie, które chroni przed ewentualnymi uszkodzeniami. Mając wykupione takie ubezpieczenie można liczyć na to, że zakład ubezpieczeniowy pokryje koszty naprawy, jeżeli kolizja nie wynikła z winy osoby wypożyczającej. Ubezpieczenie nie obejmuje jednak skradzionych kół, uszkodzonego podwozia oraz takich uszkodzeń jak wypalona dziura w tapicerce. Cena wypożyczenia auta zależy przede wszystkim od rodzaju pojazdu.

Comments are closed.