Sztuka współczesna jest na tyle niejednorodna, że można odnaleźć w niej zarówno przepych, który oferuje abstrakcjonizm organiczny, jak i minimalizm. Lata sześćdziesiąte to wyjątkowo bujny okres w sztuce. Właśnie wtedy w różnych rejonach świata, w szczególnie w USA wykształcały się różne kierunku artystyczne, które z reguły odrzucały wcześniej określone formy w malarstwie oraz sztuce i starały wyznaczyć się nowe, wcześniej nieznane ścieżki, aby nie groziło sztuce nasycenie oraz ograniczenie. Niektóre nurty cieszyły się wysokim zainteresowaniem społecznym inne z kolei długi czas były nieuznawane jako sztuka i na swoją popularność oraz na uznanie ludzi czekały długie lata. Można jednak wyróżnić kilka kierunków z tamtego okresu, który miały silny wpływ na kolejne pokolenia twórców. Jednym z nic jest właśnie minimalizm, minimal art.
OBRAZY ABSTRAKCYJNE
Tym co charakteryzuje minimalizm, jak sama nazwa wskazuje, jest oszczędność w wyrazie artystycznym. Im mniej w dziele form i tekstur, kolorów oraz wyrażeń, tym lepiej oddaje ono podstawy oraz założenia minimalizmu. Dlatego też dzieła minimalistyczne oparte są na najprostszych figurach geometrycznych, czyli prostokątach, trójkątach, okręgach. Powierzchnia oczywiście pozostawała zawsze gładka. Cechą wyróżniającą minimalizm jest również skala, gdyż artyści tego kierunku chętnie tworzyli dzieła monumentalne. Dzieła miało być anonimowe, zgodnie z zasadami obowiązującymi w produkcji przemysłowej oraz przy pierwszych formach artystycznych. Popularną formą sztuki minimalistycznej były obrazy-rzeźby oraz nieskomplikowane bryły. Wszystkie bowiem miało być łatwe w interpretacji.
MINIMAL ART W NASZYCH DOMACH
Nurt minimalistyczny wydaje się być doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o nowocześnie urządzone mieszkania w industrialnym stylu.
Duże powierzchnie, minimalnie urządzone z prostym lecz nowoczesnym oraz delikatnym wystrojem, będą idealnym miejscem do powieszenia tam obrazu z nurtu minimal art – przekonaj się sam – https://www.galeriaplakatu.com/abstrakcje-2