O czym należy pamiętać podczas wynajmowania samochodu?

Wypożyczalnie samochodów, jakie znaleźć można nie tylko na terenie Polski, ale również w innych krajach, przeżywają wielki „boom”. Zainteresowanie nie słabnie – nie tylko, jeżeli mowa o klientach indywidualnych, ale również przedsiębiorstwach. Dlaczego? Bowiem istnieje wiele zalet korzystania z usług takiego miejsca. Warto jednak przypomnieć sobie o kilku istotnych sprawach, jak chociażby cena za wynajem, czy też ubezpieczenie wynajmowanego auta.

Cena za wynajem samochodu

Ile będzie żądała sobie wypożyczalnia samochodów Kraków Balice za poszczególne pojazdy? Nie da się w sposób jednoznaczny określić tej ceny, ponieważ na finalny koszt ma wpływ wiele czynników. Po pierwsze – rodzaj i marka pojazdu. Na kolejnych miejscach, należałoby chociaż wymienić rocznik samochodu. Im będzie on starszy, tym cena będzie maleć. Nie można jednak zapomnieć o tym, że na cenę wpływ ma również okres, na jak długo się wynajmuje. Im będzie on dłuższy, tym cena będzie niższa. Dlatego też tak wiele przedsiębiorstw wykorzystuje możliwość wykorzystania wynajmu długoterminowego. Na ostateczną cenę wpływ będzie mieć również dodatkowe wyposażenie, jak również wiek kierowcy. Im będzie on młodszy, tym cena może być większa.

wypożyczalnia samochodów kraków balice

Ubezpieczenie wynajmowanego samochodu

Wypożyczalnia samochodów dba o to, aby ich pojazdy miały OC (obowiązkowe), jak również AC. W szczególności Autocasco jest ważne, jeżeli mowa jest o samochodach młodych. Aczkolwiek, zawsze należy się upewnić, co dokładnie obejmują te polisy (W szczególności AC), aby mieć pewność odnośnie zobowiązań, jakie są położone na kierowcę. Fakt, że samochód ma polisy ubezpieczeniowe (i to dobre) wcale nie oznacza tego, że sam kierowca nie będzie musiał płacić za uszkodzenia powstałe na skutek kolizji. Zawsze należy zapoznać się z wyłączeniami, jakie są w umowie. Ewentualnie można pomyśleć o tym, aby samodzielnie, na wynajmowany samochód, zakupić polisę ubezpieczeniową, aby móc czuć się pewniej na drodze. W szczególności jeżeli mowa jest o nieprzewidzianych kosztach.

Comments are closed.