Perfekcyjne brwi – jak je mieć?

Brwi to ważny element każdej twarzy, toteż kobiety, które zdecydują się o nie zadbać, mogą dodać sobie wiele uroku, a swojej twarzy – wyrazistości. Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim – odżywienie

Brwi stosunkowo rzadko są zdrowe z natury, gdyż szkodzi im słońce, malowanie, używanie agresywnych środków do mycia czy po prostu brak pielęgnacji. Nawet panie mające mocne i gęste brwi często narzekają na ich szorstkość, która sprawia, że są zmierzwione, a także na brak połysku. Powszechnym problemem jest też wypłowiały, mało wyrazisty kolor. Jeszcze więcej kobiet ma włoski słabe i przerzedzone, nierzadko na skutek nadmiernego wyskubywania. W tym pierwszym przypadku pomoże przede wszystkim zwykły olejek rycynowy, który nawilży, wygładzi i pięknie nabłyszczy włoski, a także zamknie ich łuski, dzięki czemu będą mieć ciemniejszy kolor. Jeśli zaś potrzebne jest wzmocnienie i zagęszczenie brwi, stymulowanie ich do odrostu, konieczne będzie sięgnięcie po dobrą odżywkę.

Regulacja brwi

Szerokie i gęste brwi mogą być wielką zaletą, ale tylko jeśli łuki są równe, bez wyrastających poza nie włosków, a tym może pochwalić się niewiele kobiet. Co więcej, większość z nich tak naprawdę nie wie, jak wyregulować brwi i robi to wedle uznania, czego efektem są krzywe, o różnej długości i grubości łuki, a nawet brwi z łysymi, wyskubanymi plackami. Takie brwi potrzebują odżywienia i zagęszczenia. Po kuracji zaś warto powierzyć ich depilację kosmetyczce, by przekonać się, jak powinny wyglądać idealna regulacja brwi. Potem już można będzie z powodzeniem wykonywać ten zabieg samodzielnie.

Ważne malowanie

Od jakiegoś czasu istnieje wielka moda na podkreślanie brwi makijażem – w sklepach pojawiły się nawet specjalne kosmetyki, głównie w formie tuszy. Ich stosowanie wymaga pewnej wiedzy oraz wprawy, gdyż dają bardzo wyraźny efekt. Kiedy tego brakuje, warto sięgnąć po tradycyjną kredkę lub pomalować włoski (nie skórę!) zwykłym ciemnym cieniem.

Comments are closed.