Różne butelki na olej dostępne na rynku

Oleje do picia dla dzieci są dostępne w małych buteleczkach, często są to butelki na olej o pojemności tylko 100 ml lub 200 ml. Można je łatwo schować przed dziećmi w niedostępne miejsce lub włożyć do lodówki. Oleje kosmetyczne, które często przechowuje się w łazience na półce to olej arganowy i olej kokosowy. Olejki te służą do nawilżania cery i nakładania na zniszczone włosy.

Ciemne butelki szklane do przechowywania w lodówce

Oleje, które producent zaleca przechowywać w lodówce są w ciemnych i brązowych butelkach. Należy taki olej umieścić w ciemnym i zimnym miejscu z dala od promieni słonecznych. Zasad tych należy przestrzegać, ponieważ olej po pewnym czasie może się zepsuć i nie nadawać do spożycia. Można taki olej zrobić własnoręcznie w domu ze słonecznika lub lnu, jest w takiej formie najzdrowszy i najlepszy. Olej z dyni, a także z pestek winogron będzie wspaniałym dodatkiem do sałatki lub do dania na zimno. Oleje tłoczone na zimno są źródłem cennym kwasów omega 3 i omega 6.

Moda na własnoręczne wykonanie oleju

Wystarczy zakupić w sklepie internetowym maszynkę do wyciskania oleju i można się cieszyć, że zrobiło się coś z naturalnych i zdrowych produktów. Nie każdy ma zaufanie do produktów ze sklepu spożywczego. Gdy wykona się taki olej można starannie wszystko kontrolować, a po skończonej pracy przelać taki olej do butelki i włożyć pojemnik do lodówki. Można w tym celu użyć słoika, ale przyda się nam również butelka do oleju, czysta i wyparzona dużo wcześniej. Olej w ten sposób przygotowany będzie cudownie smakował i zawierał dużo więcej witamin i mikroelementów, niż tradycyjny olej ze sklepu. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Comments are closed.