Zalety korzystania z peelingów do stóp

Sucha i spękana skóra na stopach wygląda nieatrakcyjnie, może wywoływać podrażnienia podczas chodzenia. Złuszczanie zrogowaciałego naskórka jest szczególnie ważne latem. Peelingi do stóp pomogą w łatwy sposób wygładzić skórę, odżywią ją i zregenerują. Stopy będą wyglądać świeżo i atrakcyjnie. Obecnie wiele kosmetyków można używać samodzielnie, w domowym zaciszu. Który preparat wybrać do zrobienia peelingu stóp?

Najważniejsze zalety peelingu stóp

Złuszczanie martwego naskórka poprawia jego wygląd oraz kolor. Sucha skóra znika, a na jej miejsce pojawia się wygładzony i świeży naskórek. Regularny peeling stóp sprawi, że skóra będzie wyglądać młodo i świeżo, będzie zregenerowana i odpowiednio wygładzona. Pozbywanie się zrogowaciałego naskórka przyspiesza regenerację skóry, ułatwia wchłanianie się kosmetyków do stóp oraz zapewnia lepszy komfort podczas chodzenia. Gładkie i zadbane stopy wyglądają elegancko i są wizytówką człowieka.

Rodzaje peelingu do stóp

Wyróżnia się peelingi drobnoziarniste, gruboziarniste, enzymatyczne oraz kwasowe. Rodzaj peelingu zależy od jego działania oraz wpływa na częstotliwość stosowania. Peeling stóp powinno się wykonywać regularnie. Drobnoziarniste kosmetyki przeznaczone do delikatnego złuszczania skóry można stosować nawet codziennie.

Drobinki złuszczają martwy naskórek i wygładzają stopy. Idealnym produktem do regularnego stosowania jest np. czarne mydło marokańskie. Naturalne enzymy pomagają usunąć zrogowaciałą skórę na stopach. Dzięki temu skóra jest znakomicie oczyszczona i gotowa na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

Silniej działające kosmetyki zawierają aktywne kwasy, które powodują intensywne złuszczanie skóry. W zależności od zawartości kwasu peeling stóp takim kosmetykiem może być robiony nawet raz w tygodniu.

Peeling enzymatyczny — co to za preparat?

Szczególnym uznaniem cieszy się peeling enzymatyczny do stóp, który dostępny jest np. w formie złuszczających skarpetek. To produkt, który jest łatwy w aplikacji, działa bardzo szybko i zapewnia długotrwały rezultat. W skład kosmetyku mogą wchodzić kwasy o różnej mocy oraz nawilżające dodatki. Najczęściej w preparacie można znaleźć:

  • masło shea,
  • olej makadamia,
  • enzymy z papai (działanie złuszczające),
  • pestki moreli,
  • mocznik (działanie złuszczające oraz regeneracyjne).

Skarpetki złuszczające bardzo szybko likwidują uczucie spękanej i szorstkiej skóry, a nawilżające składniki świetnie regenerują naskórek i odżywiają go. Stopy wyglądają świeżo i atrakcyjnie. Peeling do stóp można bezpiecznie stosować w domu.

Skarpetki złuszczające są nasączone naturalnymi enzymami roślinnego pochodzenia, działają łagodnie, ale skutecznie. To idealny produkt na lato, kiedy chce się wyeksponować swoje stopy.

Comments are closed.