Funkcjonalnie zaaranżowane regały na książki

Dawniej regały na książki były skonstruowane wyłącznie z drewna. Dziś coraz częściej konstruuje się je również z tworzywa sztucznego, metalu, a nawet… szkła. Dzięki temu udało się wprowadzić na rynek szereg ciekawych projektów tychże regałów, które zaskakują wyjątkowością i oryginalnością.

Regał – drzewo niekoniecznie z drewna

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się regały zaprojektowane w kształcie drzewa. Ich zaletą jest nieco zaskakujący wygląd, który odnosi się do pnia drzewa i wyrastających z niego gałęzi. W takiej kompozycji istotną rolę dekoracyjną odgrywają również same książki, które – dzięki odpowiednio nachylonym „gałęziom” – mogą być usytuowane prostopadle do podłoża lub też pod pewnym kątem względem niego.

Otwarte, czy zamknięte?

Klasyczny regał na książki może być dostępny zasadniczo w dwóch wariantach: zamkniętym lub otwartym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć je ze sobą. Część otwarta regału jest przeznaczona głównie dla tych książek, którymi ich właściciel chce się pochwalić. Z kolei część zamknięta to element regału, wewnątrz którego znajdują się bardziej prywatne, a nawet osobiste wzory. Co ważne, otwarty regał również może mieć konstrukcję zamkniętą np. za pomocą przeszklenia lub dedykowanych, szklanych witryn.

Z czego produkuje się regały?

Typowe regały książkowe produkuje się z drewna, metalu, plastiku lub szkła. Hitem ostatnich lat są jednak konstrukcje wykonane z drewna szlifowanego lub przecieranego, dzięki czemu uzyskują one bardzo wysoki połysk. Konstrukcja niektórych regałów składa się z co najmniej dwóch lub nawet trzech materiałów, które połączone ze sobą, tworzą razem wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję, którą z powodzeniem można wprowadzić do nawet najbardziej reprezentatywnego pokoju.

Podsumowując, typowy regał na książki to konstrukcja osobliwa i – coraz częściej – mocno zaskakująca. Wyjątkowy jest jej układ, ale też i zestaw zastosowanych do jej produkcji materiałów, które razem mogą stworzyć prawdziwe, aranżacyjne dzieło sztuki.